Декілька днів тому, на сайті euroatlantica.info була опублікована стаття про те, що Пентагон опублікував першу стратегію дій у кіберпросторі. Нову стратегію Пентагону засновано на п'яти принципах.
По-перше, кіберпростір сприймається як звичайне операційне середовище — таке ж, як суша або повітряний простір.
По-друге, пропонується використовувати нові системи захисту для мереж, що використовуються Міноборони.
По-третє, робиться ставка на взаємодію з іншими федеральними органами і приватними компаніями США.
По-четверте, передбачається активна співпраця з іноземними союзниками Сполучених Штатів. По-п'яте, пріоритетом названо вкладення у науково-технічні дослідження у цій сфері та підготовку фахівців.
Фахівці військової сфери також припустили, що «кібератаки будуть важливою складовою частиною конфліктів майбутнього».
Друга за економічним розвитком країна в світі вже створила спеціальний підрозділ, який буде займатись кібер атаками.
В цьому руслі цікаво дізнатись чи існує в Збройних силах України стратегія, щодо кібер воєн, або принаймні чи існують підрозділи в армії або інших спеціалізованих структурах які б відповідали за ведення кібер війни та захисту він неї.
Переглянувши сайт Міністерства оборони України я не знайшов жодного натяку на існування спеціального підрозділу. В структурі повітряних сил України існують підрозділи спеціальних військ: війська зв'язку; війська радіоелектронної боротьби. Проте завдання в них трішки інші
Скептицизму в існуванні підрозділу ведення кібер воєн навіюють численні публікації в яких йдеться про зменшення фінансування армії.
Звичайно цю статтю не можна розглядати як дослідження боєздатності нашої армії в кібер просторі, але сподіваюсь, що вона показує тренд розвитку наших збройних сил.
Немає коментарів:
Дописати коментар